אישורי הגעה

 

אישורי הגעה- כמה זה חשוב?

במאמר זה נדבר על חישובים סטטיסטיים וצפי הגעת מוזמנים, איך מחשבים את זה נכון ולמה כדי לעשות אישורי הגעה.

 

עשיתם רשימת מסודרת מי המוזמנים שלכם לחתונה/אירוע.. כל הכבוד! את החלק הקל סיימתם.. רשמתם הזמנות, עשיתם סיבובים ברכבי בארץ כדי לחלק לכולם (כי חייב להזמין גם חברים מהצבא או את הדודה מאשקלון (לכולם יש כזאת).. מצוין אנחנו מתקרבים.. אבל רגע..! איך באמת נדע כמה אורחים יגיעו בפועל לאירוע? הרי אם נזמין 500 מוזמנים לא כולם יגיעו נכון? אז נכון כל עוד אנחנו לא שחקני כדורגל/פוליטיקאים/סלאבים למיניהם כנראה שלא כולם יבואו.. ישנו חישוב סטטיסטי שאפשר לעשות כדי לקבל אינדיקציה יותר טובה על כמות ההגעה הצפויה... 

 

דיברנו על זה במאמר קודם אך נחדד את העניין גם כאן מורידים מהסכום הראשוני 10% מהסכום שקיבלנו מורידים עוד 10% וממה שנשאר מורידים עוד 10% (בשקלול בערך 27% מכמות הברוטו)זאת אומרת שאם הזמנו 500 מוזמנים כנראה שיגיעו כ365 אורחים (ראו חישוב במאמר ״צעדים ראשונים״)אבל בואו נשים את הדברים השולחן.. להוריד 150 איש מכמות האורחים שלכם זה לא משהו קל, הרי לכם יגיעו לפחות 400 נכון?? אז זהו בשביל לקבל אינדיקציה יותר נכון יש שירות שנקרא ״אישורי הגעה״ .

 

באישורי הגעה זה מאוד פשוט.. אם לדוגמא יש 500 מוזמנים.. עשיתם אישורי הגעה ואישרו כ400 מוזמנים.. מהסכום שאישרו צריך להוריד רק כ10%.. זה אולי נשמע הרבה כי שה לא סתם מספר 400 אלו אנשים שאמרו שהם מגיעים לאירוע שלכם.. אבל ישראלים כישראלים יש כאלה שלא מבינים את החשיבות של אישורי ההגעה ואומרים שהם מגיעים מחוסר נעימות, יש כאלה שבאמת רצו לבוא אבל קרה משהו פתאומי שלא יכלו להגיע.. בגלל זה מורידים 10 אחוז. 

אגב במגזר הרוסי אחוז הפגיעה נמוך יותר מאשר שאר האוכלוסיות אבל עדיין כדאי להוריד את אותו הסכום.

יתרה מזאת במידה ואתם עושים הושבה שמית (פתקים בקבלת פנים לאורחים) על בסיס אישורי ההגעה אתם מושיבים את האורחים באולם.

 

יתרונות:

1. מוריד את אחוזי ההגעה בכ17% מכמות הברוטו

2. נותן לכם אינדיקציה לגבי גודל האירוע שלכם( במקרים רבים זוגות מבינים שבוע לפני האירוע שהם לא מגיעים להתחייבות המינימום של האולם ומורידים את הכמות ובכך חוסכים אלפי שקלים)

3. תוכלו לדעת במדויק מי מגיע ולהיערך בהתאם (לדוגמא במקום משפחת .... שם האבא שם האמא וכמה ילדים מגיעים איתם וגילי הילדים)

 

חסרונות:

1. אם עושים אישורי הגעה לא בצורה הנכונה אחוזי הפגיעה ישתנו (בדרך כלל לרעה)

2. במידה ואתם לוקחים חברה חיצונית שתעשה לכם את אישורי ההגעה זה כרוך בעלות נוספת.